مجموعه سایت های ما
جایی برای یادگیری بیشتر

حذف رشته ترویج و آموزش کشاورزی از رشته‌ های دانشگاهی

0

یک استاد دانشگاه با بیان اینکه حذف رشته ترویج و آموزش کشاورزی در دانشگاه‎ها به طور جدی مطرح است، گفت حذف رشته ترویج آموزش کشاورزی از رشته های دانشگاهی اشتباه بزرگی خواهد بود که در صورت اتفاق افتادن به بخش کشاورزی ضربه خواهد زد.

با اشاره به ظرفیت های کشور در حوزه کشاورزی گفت: رشته ترویج و آموزش کشاورزی می تواند نقش مهمی در استفاده بهتر از منابع بخش کشاورزی داشته و میزان بهره وری را در بخش کشاورزی بالا ببرد.

پاپ‌زن با ابراز تاسف از اینکه مسئولین هنوز بخش ترویج و آموزش کشاورزی را یک راه حل مناسب برای ارتقای بهره وری در بخش کشاورزی نمی دانند، گفت: همچنان مقوله ترویج و آموزش در بخش کشاورزی تنها به عنوان یک عامل ارتباطی بین کشاورزان تعریف می شود.

دانشیار گروه ترویج و آموزش کشاورزی دانشگاه رازی کرمانشاه با بیان اینکه در کشور به ترویج و آموزش کشاورزی به عنوان یک مقوله فانتزی نگریسته می شود، گفت: ترویج می تواند میزان راندمان بخش کشاوزری را به میزان چشمگیری بالا برده و بخش کشاورزی را متحول کند.

پاپ‌زن در ادامه با اشاره به مطرح شدن بحث حذف رشته ترویج در بخش آموزش عالی کشور، این اقدام را کاری سخیف عنوان کرد و گفت: حذف رشته ترویج و آموزش کشاورزی از آموزش عالی اسفناک است، زیرا توسعه این بخش می تواند تقویت و شکوفایی بخش کشاورزی را در پی داشته باشد.

پاپ زن افزود: حذف رشته ترویج و آموزش کشاورزی از رشته های دانشگاهی اشتباه بزرگی خواهد بود که در صورت اتفاق افتادن به بخش کشاورزی ضربه خواهد زد.

وی گفت: در صورت حذف این رشته بی شک به زودی جای خالی آن در آموزش عالی دیده خواهد شد و نیاز به احیای مجدد آن خواهد بود و این اقدام بخش کشاورزی را از مسیر توسعه دور خواهد کرد.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات