مجموعه سایت های ما
جایی برای یادگیری بیشتر

چاپ کتابی دیگر با ترجمه یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گمیشان

0

کتاب «قصه های عامیانه مردم کُره» (از سری کتابهای قصه های ملل ـ دومین مجموعه) به چاپ رسید

به گزارش جزوه ها دات کام به نقل از ساحل گمیشان کتاب «قصه های عامیانه مردم کُره» تألیف زونگ این ـ سوب ـ از استادان برجسته در حوزه ادبیات، فرهنگ عامه و از فعالان حوزه حقوق کودک در کشور کره جنوبی ـ از سوی دو تن از مدرسان دانشگاه از سوی نشر اشاره با همکاری مرکز اسناد آسیا وابسته به پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به چاپ رسید.
این کتاب توسط دکتر محمد نجاری ـ عضو شورای پژوهش مرکز اسناد فرهنگی آسیا ـ و دکتر سیاوش مرشدی ـ استادیار و عضو هیأت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد اسلامی  گمیشان ترجمه و در ۲۴۸ صفحه با شمارگان هزار نسخه منتشر شده است.
کتاب شامل ۹۳ قصه عامیانه دربردارنده پنج بخش است:

استوره ها؛
افسانه ها؛
قصه های پریان؛
حکایت ها؛
قصه های کهن.
ریشه برخی از این داستانها از کلیه و دمنه هندی ـ ایرانی و بیشتر آنها ریشه در استوره ها، کهن الگوها و فرهنگ کشورهای شرق آسیا به ویژه فرهنگ کُره دارد.
این کتاب در مجموعه قصه ملل به چاپ رسیده است که این کتاب دومین مورد از این مجموعه است که زیر نظر مرکز اسناد آسیا با همکاری نشر اشاره به چاپ می رسد. هدف از این مجموعه شناخت بخشی از فرهنگ ملتها و اقوام آسیا و صلح جهانی است.
در مقدمه کتاب مترجمان چنین نوشته اند:
«امیدواریم در این روزگار که صدای گلوله ها را خاموشی نیست و سایه جنگ و ترس بر بسیاری از کشورها سایه انداخته است و بسیاری از کودکان همچنان با فقر دست به گریبانند، ادبیات و پیام نامیرایش ـ عشق ـ پناهگاه امنی برای دردهای بشری باشد که جملگی «دچار» باشیم که:
«دچار یعنی عاشق…»
با آرزوی صلح پایدار در جهان
محمد نجاری ـ سیاوش مرشدی

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات