مجموعه سایت های ما
جایی برای یادگیری بیشتر

نحوه درست استفاده کردن از ماشین لباسشویی چیست؟؟

0

لباسشویی یکی از مهم ترین دستگاه های لوازم خانگی است که در تمامی خانه ها یافت می شود. ماشین لباسشویی هم مانند دیگر لوازم خانگی نیاز به مراقبت و نگه داری دارد. و در صورت عدم درست استفاده از این دستگاه, باعث بروز مشکلاتی می شود که شما مجبور هستید با متخصصین این کار تماس حاصل فرمایید. و همچنین باعث می شود تا عمر مفید ماشین لباسشویی کاهش پیدا کند. همانطور که قبل از خرید یک ماشین لباسشویی در رابطه با نحوه کارایی و برنامه شستشوی آن تحقیق و پرس و جو می کنید حتما باید پس از خریداری ماشین لباسشویی در رابطه با نحوه نگه داری درست از آن نیز پرس و جو و مطالعه کنید. در این مقاله ما می خواهیم به شما نحوه درست استفاده کردن از ماشین لباسشویی و نکات ایمنی در رابطه با این دستگاه را به شما یادآوری کنیم.

نکات ایمنی قبل از نصب ماشین لباسشویی

زمانی که شما می خواهید ماشین لباسشویی خود را نصب کنید باید دقت داشته باشید که محل قرار گرفتن این دستگاه نزدیک به پریز برق و شیر آب باشد. همچنین خروجی فاضلاب نیز باید در نزدیکی ماشین لباسشویی قرار گرفته باشد. تا به راحتی به تمامی این اتصالات دسترسی داشته باشد.

شایان ذکر است که همراه ماشین لباسشویی ال جی بروشوری وجود دارد که به طور کامل نحوه نصب و نگهداری را به طور کامل توضیح داده است .

قبل از استفاده از ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید :

  • لوله فاضلاب را چک کنید که درون فاضلاب باشد و از آن بیرون نیامده باشد در غیر اینصورت به هنگام استفاده ممکن است آب از زیر ماشین لباسشویی بیرون بیایید که گاهی هم این مشکل نشان از گرفتگی لوله های آب یا فیلتر می باشد.

نکات مهم به هنگام  استفاده از ماشین لباسشویی :

  • نباید بیش از حد ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس قرار دهیم زیرا این کار باعث می شود تا لباس ها به راحتی در آب نچرخند و کار شستشو به خوبی انجام نشود. همینطور زمانی که لباس کم تری برای شستشو داریم نباید ماشین لباسشویی را روشن کنیم زیرا این کار باعث هدر رفتن انرژی آب و برق می شود.
  • در ماشین لباسشویی های نسل جدید حدود ۱۴ برنامه شستشو نصب شده است که هر کدام از این برنامه ها بر اساس نوع و جنس لباس ها و میزان آلودگی آن ها قرار داده شده اند. پس بهتر است از برنامه مخصوص به خود آن لباس ها برای شستشو استفاده شود. و فقط از یک برنامه برای تمامی لباس ها استفاده نکنیم زیرا این کار به ماشین لباسشویی آسیب وارد می کند.
  • از پودر ماشین لباسشویی برای شستشو استفاده کنید و توجه داشته باشید که به مقدار کافی بریزید زیرا مقدار زیاد از پودر ماشین لباسشویی باعث می شود در هنگام کار کردن کف از زیر ماشین لباسشویی خارج شود. خارج شدن کف از زیر ماشین لباسشویی نشان از نا مناسب بودن پودر ماشین لباسشویی است و یا اینکه به مقدار زیادی از پودر در ماشین لباسشویی ریخته اید.
  • درب ماشین لباسشویی را بعد از هر بار مصرف باز بگذارید تا رطوبت درون ماشین و لاستیک ها از بین برود این کار از کپک زدن لاستیک و زنگ زدگی لگن جلوگیری می کند.
  • سریعا بعد از به اتمام رسیدن کار ماشین لباسشویی لباس هایتان را از داخل ماشین در بیاورید. زیرا لباس های مرطوب در داخل ماشین اگر به مدت زیادی قرار داشته باشد باعث کپک زدن . میکروب نیز می شود.

چه زمانی باید ماشین لباسشویی را تمیز کرد؟

  • مواد پرز دار : زمانی که شما لباس پرز دار یا پتوی پرز دار یا هر موادی که پرز داشته باشد مثل عروسک ها را در ماشین لباسشویی قرار داده بودید بعد از هر بار شستشو باید فیلتر ماشین لباسشویی را در بیاورید و پرز هایی که در فیلتر گیر کرده اند را تمیز کنید تا در دور بعدی شستشو آب به خوبی تخلیه شود.
  • ماشین لباسشویی های نیمه خودکار : در ماشین لباسشویی های نیمه خودکار که درب آن ها از بالا باز می شود بهتر از بعد از هر بار شستشو لگن داخلی ماشین لباسشویی را خشک کنید و از تجمع آب در داخل ماشین جلوگیری کرد. ولی در ماشین لباسشویی های خودکار نیازی به این کار ندارید.
  • ماشین پر آب نشود : زمانی که ماشین لباسشویی شما پر از آب نشود به احتمال زیاد لوله های آب گرفته است و یا صافی رابط آن تمیز نیست و دچار گرفتگی شده است. در این زمان بهتر است لوله های آب و صافی را تمیز کنید. این کار را اگر مرتبا انجام دهید دیگر مشکلی در پر نشدن ماشین لباسشویی نخواهید داشت.
  • دور خالی با حرارت بالا : هر چند وقت یک بار ماشین لباسشویی خود را بدون لباس و خالی و همچنین بدون پودر روشن کنید و در درجه حرارت بالا یا داغ بگذارید. این کار باعث می شود تا ماشین لباسشویی گردو غبار داخل را از بین ببرد و باعث میکروب زدایی و تمیز نگه داشتن ماشین لباسشویی می شود.

برای نگه داشتن درست و سالم ماشین لباسشویی خود توجه به نکات بالا بسیار ضروری است. شرکت معتبر ال جی در تولید ماشین لباسشویی های نسل جدید ال جی خلاقیت بسیاری بکار برده است که با ضمانت گلدیران به شما عرضه می نماید. شما می توانید به هنگام بروز هر مشکلی در ماشین لباسشویی ال جی به نمایندگی ال جی در تهران و یا شهر خود تماس حاصل فرمایید.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات