.

آموزش ICDLآموزش برنامه‌‌نویسیآموزش بورس
آموزش اکسل Excelآموزش طراحی سایتآموزش ریاضی عمومی
آموزش آفیس Officeآموزش ساخت بازی موبایلآموزش مهارت های تند خوانی
آموزش تایپ ده انگشتیآموزش برنامه‌‌نویسی اندرویدآموزش نرم افزارهای Adobe
آموزش مهارت برای بازار کارآموزش برنامه‌‌نویسی پروژه محورآموزش ارائه و طراحی اسلاید
آموزش زبان های خارجیآموزش راه‌اندازی و مدیریت سایتآموزش آمار و احتمال مهندسی
آموزش طراحی 3D و متحرک سازیآموزش طراحی و گرافیک کامپیوتریآموزش ساخت انیمیشن و تدوین فیلم
● استخدام در فرادرس ● آموزش های رایگان ● تبلیغات کلیکی
.

رپورتاژ

مسائل و مشکلات موجود در ارائه انواع خدمات سازمان تامین اجتماعی

در مقاله پیش رو قصد داشته تا با نگاهی به فعالیت های سازمان تامین اجتماعی و در پی آن به مسائل و مشکلات مطرح در این زمینه بپردازیم که امیدواریم بتوانید با مطالعه آن پاسخ سوالات خود را بیابید

خرابی سرور

خرابی سرورهای سازمان تامین اجتماعی جهت انجام کار و استفاده به موقع از خدمات در شعب و واحدهای دیگر آن، یکی از مشکلات رایج این سازمان می باشد، به شخصه چندین بار باوجود مراجعه حضوری به شعب مختلف سازمان تامین اجتماعی بدلیل خرابی سیستم ها از مرکز ، ساعت ها در صف های طولانی انتظار کشیده و درنهایت شاهد اتلاف وقت، انرژی و پول خود بوده ام.
و متاسفانه در این شرایط هیچ دسترسی به بخش مشخصی جهت اعلام اعتراض وجود ندارد و ارباب رجوع جهت راه افتادن کار خود، تنها می بایست صبوری پیشه کند.

نبود دستورالعمل جامع جهت پیروی مراحل انجام کار

درصورتی که برای خدمات مشخصی، دستورالعمل جامعی از مراحل انجام کار در مکان مشخصی از سازمان نصب یا بصورت بروشور راهنما ارائه می شد قطعا در وقت و انرژی هم کارمند و هم ارباب رجوع صرفه جویی می شد.
به این شکل که کارمند به جای پاسخ های تکراری به سوالات متنوع و مداومی که گاهاً در حوزه ی کاری او نیز نیست وقت وانرژی خود را جهت انجام کارهای مهم تری صرف کرده و همچنین ارباب رجوع نیز زمانی که وارد شعبه شده و با انبوهی از سوالات روبرو می شود با رویت و مطالعه ی این دستورالعمل براحتی بتواند جواب سوالات خود را پیدا کند.

وجود صف های طولانی در بخش های مختلف سازمان تامین اجتماعی

از خیلی قدیم تر، رسم تقدم جهت انجام کار در ادارات، با ارباب رجوعی بود که زودتر در مکان مورد نظر حضور می یافت،دراین صورت شاهد صف های طولانی و بعضاً دعوا بر سر نوبتِ به حق بوده ایم و تقریبا وضع در تمامی ادارات و سازمان هایی که ارباب رجوع داشتن به همین منوال بود و در پایان ساعت کار اداری کارمندان همچون قالبی خالی از جان به خانه باز می گشتند، اندکی بعد دستگاه های نوبت دهی روانه ی بازار کار شد و تقریبا صف های منظم تر و ناگزیر راضی به نوبت خود، جایگزین صف های طولانی و بی نظم روزهای سابق شد و وضعیت اندکی به نفع کارمندان بهبود پیدا کرد،اما با این اوصاف طی روز، همچنان خیل عظیمی از جمعیت، صبحگاه و از نقاط دور و نزدیک شهر، وارد سازمان ها و ادارات می شدند و همچنان آن خستگی منتها به شکلی دیگر در جانِ کارمندان و حتی مراجعه کنندگان نیز وجود داشت، هرچند هراز چندگاهی با خرابی سیستم های نوبت دهی خاطرات قدیم برای کارمندان تداعی می شد و آنها می بایست مجدد به شیوه ی قدیم این اوضاع آشفته را ساماندهی می کردند اما همچنان این تغییر هم مرهم نبود.
تا اینکه در سالهای اخیر شاهد ارتقای بستر خدمات آنلاین یا غیرحضوری در ادارات مختلف بخصوص سازمان تامین اجتماعی بوده ایم.

اما در ادامه به مشکلات پیش آمده بواسطه ی تحولات اخیر می پردازیم

مقاومت ارباب رجوع جهت یادگیری خدمات آنلاین

اولین واکنش در برابر هر گونه تغییر اعم از مثبت یا منفی “مقاومت” است، ذهن انسان طی تکرار، مستعد شکل گیری قالب و چارچوب مشخصی می باشد.
از این رو همواره در طول تاریخ، تغییرات، مورد مخالفت و مقاومت شدید اکثریت افراد قرار می گیرد.
اما دلیل این مقاومت شاید در “ترس از یادگیری، نبود امکانات لازم جهت استفاده از سرویس های جدید مانند اینترنت، گوشی هوشمند، کامپیوتر و …، ترس از امکان اشتباه در انتخاب و تکمیل فرم ها و… ” باشد.

اما در نهایت امر و با گذر زمان، جهت همگام شدن با سایرین، لاجرم مجبور به پذیرش تغییر هستیم.

از جمله تغییرات در دهه ی اخیر که قطعا نکات مثبت فراوانی به همراه داشته ” ارتقای خدمات غیرحضوری و کمتر شدن کاغذبازی های اداری” ست و سازمان تامین اجتماعی نیز بدلیل حجم کاری زیاد و ورود و خروج بیش از اندازه ی ارباب رجوع از جمله واحدهای فوریتی برای پذیرش هر چه سریعتر خدمات آنلاین بوده، و در پی آن سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی با آدرس eservices.tamin.ir راه اندازی شد.
در این سامانه تمامی سرویس ها و خدمات غیرحضوری موجود بصورت یکپارچه وجود دارد و درصورت مواجهه با مشکل، چندین روش راهنمایی از جمله “واحد ارتباط با مشتری، راهنمای هوشمند در صفحه تامین اجتماعی من و نیز راهنما در قسمت بالایی هر فرم در زمان ثبت درخواست” وجود دارد.
همچنین در این سامانه چندین سرویس برای بیمه شدگان، کارفرمایان، مستمری بگیران و بخشی به نام تامین اجتماعی من وجود دارد که صرفاً استفاده از خدمات سرویس های کارفرمایی نیازمند تکمیل فرم تعهد نامه بصورت حضوری در شعبه است، مابقی سرویس ها بصورت غیرحضوری ارائه می گردد و ثبت نام در سامانه جهت استفاده از خدمات، کفایت می کند.

نوسانات نوعِ مشاغل

با کمتر شدن تعداد مراجعه کنندگان حضوری، خلوت شدن ادارات و کمتر شدن حجم کاری کارمندان، قطعا نیاز کمتری به حضور مستمر نیروها احساس می شود، عده ای تعدیل شده و شاید دیگر هیچ گاه برای تعدادی از مشاغل، نیرویی استخدام نشود و آن عنوان شغلی به کل حذف گردد.
درنتیجه به مرور زمان بدنه ی سازمان تامین اجتماعی کوچک شده و صرفا افراد متخصص در زمینه ارائه سرویس هایی خاص در شعب حضور خواهند داشت.

نبود پژوهش های کاربردی مداوم و جامع در زمینه بررسی انواع خدمات

یکی از مشکلاتی که در تمام ارگان ها و سازمان های دولتی و غیردولتی وجود دارد نبود تحقیقات کاربردی صرفاً جهت بهبود مسائل است،سازمان تامین اجتماعی نیز از این قاعده مستثنی نیست، و اخیراً با حذف مؤسسه عالی پژوهش تأمین‌اجتماعی، این سازمان در زمینه انواع بررسی های علمی دچار اختلال شده است.
اگر قوانینی مبنی بر ارتباط اجباری بین سازمان تامین اجتماعی و موسسات علمی پژوهشی و دانشگاه های مختلف وجود داشت و اعتباراتی بصورت مداوم جهت انجام این پژوهش ها در بودجه لحاظ و به این موسسات تزریق می شد قطعا پیامدهای خوبی در پسِ این ارتباط و به نفع همگان بود.

استخدام سازمان تامین اجتماعی

آگهی استخدام سازمان تامین اجتماعی از طریق وب سایت سازمان به نشانی WWW.Tamin.ir و نیز روزنامه های کثیرالانتشار اعلام خواهد شد، و در پی آن جهت اطلاع از شرایط استخدام می بایست دفترچه راهنمای آزمون استخدامی را مطالعه و از عناوین شغلی، مدارک تحصیلی مورد نیاز، شهرهای مورد تقاضا و شرایط دیگر مطلع شد.

و سازمان نیز از افراد واجد شرایط بواسطه ی برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه و طی مراحل گزینش (بصورت نوعی از قراردادهای استخدامی که عموما پیمانی می باشد) در بخش های مختلف درمان و بیمه دعوت به همکاری می نماید.

دانلود سوالات استخدامی تامین اجتماعی

سوالات استخدامی تامین اجتماعی در وبسایت نشر استخدام می تواند به طور کامل شما را آماده حضور و موفقیت در آزمون استخدامی پیش رو نماید.نشر استخدام با انتشار یک مجموعه یسیار کامل شامل سوالات عمومی و تخصصی که دارای پاسخ نامه هستند تلاش نموده است تا شما داوطلبان گرامی با دانلود و مطالعه یک پکیج بی نظیر در کوتاه ترین زمان ممکن خود را آماده این رقابت علمی نمائید.

پایان

[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]
آموزش ICDLآموزش برنامه‌‌نویسیآموزش بورس
آموزش اکسل Excelآموزش طراحی سایتآموزش ریاضی عمومی
آموزش آفیس Officeآموزش ساخت بازی موبایلآموزش مهارت های تند خوانی
آموزش تایپ ده انگشتیآموزش برنامه‌‌نویسی اندرویدآموزش نرم افزارهای Adobe
آموزش مهارت برای بازار کارآموزش برنامه‌‌نویسی پروژه محورآموزش ارائه و طراحی اسلاید
آموزش زبان های خارجیآموزش راه‌اندازی و مدیریت سایتآموزش آمار و احتمال مهندسی
آموزش طراحی 3D و متحرک سازیآموزش طراحی و گرافیک کامپیوتریآموزش ساخت انیمیشن و تدوین فیلم
● استخدام در فرادرس ● آموزش های رایگان ● تبلیغات کلیکی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 16 =