مجموعه سایت های ما
جایی برای یادگیری بیشتر

سامانه دانشجویار دانشگاه آزاد راه اندازی شد

0

به نقل از دانشگاه آزاد، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه نشست صمیمانه با نمایندگان تشکل‌ها و فعالان دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی که به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو برگزار شد، از سامانه «دانشجویار» رونمایی کرد.

در این مراسم دکتر فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی و جمعی از مدیران دانشگاه نیز حضور داشتند.

طهرانچی در این مراسم با بیان اینکه سامانه «دانشجویار» به عنوان یک سامانه مکمل در عرصه فعالیت‌های دانشجویی و ارتباط دانشجو با دانشگاه فعالیت می‌کند، گفت: باید نمونه‌هایی که نیاز دانشجویان است، به این سامانه اضافه شود که این کار توسط خود دانشجویان و اعضای تشکل‌های دانشجویی نیز قابل انجام است.

وی با تأکید بر اینکه سامانه «دانشجویار» تنها یک نرم‌افزار نیست، افزود: این سامانه یک بستر بزرگ است که باید در آینده گسترش پیدا کرده و در حلقه‌های دوم و سوم خود، موجب درآمدزایی سیستمی برای گروه‌های دانشجویان شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: این دانشگاه می‌تواند یک اقتصاد پایا و پویا بر این بستر شکل دهد. به همین دلیل، این سامانه می‌تواند رشد کرده و به دانشجویان کمک کند تا کسب‌ و کارهای زیادی پیرامون این سامانه شکل بگیرد.

سامانه « دانشجویار » توسط تیمی متشکل از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی شده که تمامی فرآیندهای ارتباطی دانشجویان در فضای مجازی را پشتیبانی می‌کند.

این سامانه در ۵ فرآیند اصلی «ارتباط و تعامل دانشجویان با امور اداری و رفاهی»، «ارتباط و تعامل دانشجویان با آموزش‌های عمومی و مشاوره فوق برنامه»، «ارتباط و تعامل دانشجویان با استاد راهنما و گروه آموزشی»، «ارتباط و تعامل دانشجویان با مسئولان واحدها» و «ارتباط و تعامل دانشجویان با حوزه فرهنگی» فعالیت می‌کند.

همچنین سامانه « دانشجویار » دارای ۸ زیر سامانه است که عبارتند از «حوزه راهنمایی و مشاوره»، «حوزه اتوماسیون درخواست‌ محور»، «حوزه بازار بهم ‌رسانی»، «حوزه پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی»، «حوزه فروشگاه آنلاین»، «حوزه کتابخوانی دیجیتال»، «حوزه امور بانکی» و «حوزه بارگذاری محتوای مطلوب».

این سامانه که با هدف ارتباط و تعامل دانشجو و دانشگاه در بستر فضای مجازی راه‌اندازی شده، در فاز نخست فعالیت خود، ۴ خدمت را در اختیار دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قرار خواهد داد که شامل «کارت دانشجویی دیجیتال»، «پالایش سلامت ورودی‌های جدید»، «استاد راهنما» و «استاد مشاور فرهنگی» است.

سامانه «دانشجویار» از هفته آینده به صورت رسمی و عمومی در اختیار دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود.

 

منبع : خبرگزاری مهر

[تعداد: ۱   میانگین: ۴/۵]
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات