آموزش دروس مهندسی برق آموزش دروس مهندسی عمران آموزش دروس مهندسی کامپیوتر
آموزش دروس مهندسی معماری آموزش دروس مهندسی شیمی آموزش دروس مهندسی صنایع
آموزش دروس مهندسی مکانیک آموزش دروس مهندسی مخابرات آموزش دروس مهندسی قدرت
آموزش دروس مهندسی کنترل آموزش دروس مهندسی مواد آموزش دروس مهندسی پزشکی
آموزش دروس مهندسی کشاورزی آموزش دروس رشته فیزیک آموزش دروس رشته مدیریت
آموزش دروس رشته حسابداری آموزش دروس زیست شناسی آموزش دروس علوم اقتصادی
آموزش ریاضیات دانشگاهی ● آموزش های رایگان آموزش دروس مشترک دانشگاهی
زندگی نامه دانشمندان ایران و جهان

زندگینامه ویلیام هرشل

سر ویلیام هرشل که او را به عنوان کاشف اعماق آسمان ها میدانند در ۱۵ نوامبر ۱۷۳۸ در هانوور المان به دنیا آمد و در آن زمان هانوور از متصرفات انگلستان بود. ویتا ۱۴ سالگیچوپان بود و در ۱۸ سالگیبا پدر در دسته موسیقیقراولان پادشاهییک نوع ساز بادیرا مینواخت. در پیجنگ های۷ ساله پدر و مادرش تصمیم گرفتند تا او را از ارتش خارج کنند و به انگلستان بفرستند. او پس از ورود به انگلستان تصمیم گرفت خود را با شرایط موجود تطبیق دهد. وینام آلمانیفریدریش ویلهلم را برایخود برگزید که مانند پدرش استعداد فراوانیدر موسیقیداشت. هنگام ورود به انگلستان به ارگ نوازیدر کلیسا مشغول شد و یکیاز مشهور ترین ارگ نوازان بود. روزیاتفاقیکتابیدر زمینه ینجوم به دستش افتاد که برایش جذاب بود مطالعه درباره ینجوم  نیاز به دانستن و آموختن مبحث نور بود، ویدریافت برایآموختن مبحث نور نیاز به آموختن ریاضیات است. بنابراین شروع به مطالعه یجبر و هندسه کرد، پس از مطالعه در زمینه یریاضیات و آموختن آن مبحث نور و نجوم به قدریاو را مجذوب خود کرده بود که منزل خود را به کارگاهیبرایتلسکوپ کرد. ویچون سرمایه ایبرایخرید تلسکوپ نداشت شروع به ساختن تلسکوپ کرد و شخصا شروع به تراشیدن عدسیآن کرد و در این کار خواهرش کارولین نیز او را یاریکرد چرا که وینیز علاقه یزیادیبه نجوم داشت.

کارولین دستیار برادر شد و در تراشیدن عدسیبه برادر کمک کرد. او با کمک خواهرش یکیاز بهترین تلسکوپ ها را ساختند که وزن آن بیش از ۱۰۰ کیلوگرم و فاصله یکانونیآن ۳۹ پا و قطر آینه اش ۱۴۷ سانتیمتر بود.

پیشنهاد می کنیم :  زندگینامه ادواردژنر

در سال ۱۷۸۱ هنگامیکه هرشل مشغول به رصد بود، ناگهان ستاره ایرا دید که مانند ستارگان دیگر درخشان نبود. هرشل به سرعت اکتشافات خود را به رصد خانه یگرینویچ رساند. او دریافت که مدار ستاره یجدید بیضویاست و مشخص کرد وسعت منظومه یشمسیدو برابر شده است.

با کشف این سیاره یجدید که نامش را اورانوس گذاشت، دستگاه منظومه یشمسیقدیم که محدود به زحل بود، گسترش یافت.

این اکتشافات سبب شهرت روز افزون ویشد. پادشاه شخصا مقرریبرایویتعیین کرد. این کشف باعث شد که ویدر سال ۱۷۸۱ به عضویت انجمن سلطنتیدر آید. مقرریکه پادشاه برایش در نظر گرفته بود چون کفاف مخارجش را نمیداد بنابر این با زن بیوه یثروتمندیازدواج کرد و بیشتر وقت خود را به رصد ستارگان اختصاص داد. کارولین که ازدواج نکرده بود، پیوسته برادر را یاریمیکرد. ویدر سال ۱۸۰۱ به پاریس آمد و دیداریبا لاپلاس داشت و مجددا به انگلستان بازگشت. ویبه تحقیقات و کشفیات خود ادامه داد، او در شب هایزمستان که آسمان صاف بود به رصد میپرداخت.

هرشل ثابت کرد که خورشید ثابت و بیحرکت نیست و تغییر مکان میدهد و سیارات همراه با خود به حرکت در میآورد. او در سال ۱۸۱۶ به لقب (سر ) نائل گردید و در ۲۵ اوت ۱۸۲۲در ۸۴ سالگیدرگذشت.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
آموزش ICDL آموزش برنامه‌‌نویسی آموزش ریاضی عمومی ۱
آموزش اکسل Excel آموزش طراحی سایت آموزش ریاضی عمومی ۲
آموزش آفیس Office آموزش ساخت بازی موبایل آموزش مهارت های تند خوانی
آموزش تایپ ده انگشتی آموزش برنامه‌‌نویسی اندروید آموزش نرم افزارهای Adobe
آموزش مهارت برای بازار کار آموزش برنامه‌‌نویسی پروژه محور آموزش ارائه و طراحی اسلاید
آموزش زبان های خارجی آموزش راه‌اندازی و مدیریت سایت آموزش آمار و احتمال مهندسی
آموزش طراحی 3D و متحرک سازی آموزش طراحی و گرافیک کامپیوتری آموزش ساخت انیمیشن و تدوین فیلم
● استخدام در فرادرس ● آموزش های رایگان ● تبلیغات کلیکی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 1 =

75 + = 77

بستن