آموزش دروس مهندسی برق آموزش دروس مهندسی عمرانآموزش دروس مهندسی کامپیوتر
آموزش دروس مهندسی معماریآموزش دروس مهندسی شیمیآموزش دروس مهندسی صنایع
آموزش دروس مهندسی مکانیکآموزش دروس مهندسی مخابراتآموزش دروس مهندسی قدرت
آموزش دروس مهندسی کنترلآموزش دروس مهندسی موادآموزش دروس مهندسی پزشکی
آموزش دروس مهندسی کشاورزیآموزش دروس رشته فیزیکآموزش دروس رشته مدیریت
آموزش دروس رشته حسابداریآموزش دروس زیست شناسیآموزش دروس علوم اقتصادی
آموزش ریاضیات دانشگاهی ● آموزش های رایگانآموزش دروس مشترک دانشگاهی
زندگی نامه دانشمندان ایران و جهان

زندگینامه ادوین آلدرین

ادوین آلدرین در ژوئیه ۱۹۳۰ در منچستر، در ایالات نیوجرسیایالات متحده آمریکا متولد میشود. ادوین آلدرین دومین نفریبود که تا این تاریخ قدم بر ماه میگذاشت.

عصر یکشنبه بیستم ژوئیه ۱۹۶۹ مرکز کنترل هاوستون در ایالات تگزاس مشاهده کرد که نیل آرمسترانگ، سر نشین فضاپیمایآپولو ۱۱ قدم بر ماه میگذارد (اولین نفریکه تا کنون موفق به چنین کاریشده بود) ۱۹ دقیقه بعد، ادوین آلدرین نیز به ویملحق میشود. دو فضا نورد مدت ۲۲ ساعت را در ماه سپریمیکنند. سرنشینان آپولو ۱۱ در تاریخ ۲۴ ژوئیه ۱۹۶۹ به زمین بر میگردند.

در سال۱۹۵۱ درجه اش را در آکادمینظامیایالات متحده آمریکا در «وسعت پوینت»، در ایالت نیویورک، کامل میکند و به عنوان عضویاز نیرویهواییایالات متحده در ماموریتهایجنگیدر کره شرکت میجوید. بعدها در آلمان به عنوان عضویاز سیو ششمین شاخه جنگنده هایتاکتیکیپروازهاییرا انجام میدهد.

در سال ۱۹۶۳ موسسه فن آوریماساچوست، درجه دکترا را در مکانیک مداریبه ویاعطاء میکند و او را برایفراگیریاصول فضانوردیانتخاب میکنند. در سال ۱۹۶۶ در ژوئن این سال، آلدرین به عنوان کمک خلبان برایپرواز فضاییجمینی۹ انتخاب میشود.

از ۱۱ تا ۱۵ نوامبر، آلدرین اولین پرواز فضاییخویش را به عنوان خلبان بر رویجمینی۱۲ انجام میدهد. ۵۹ بار دور زمین را میچرخد و پس از خارج شدن از سفینه به مدت ۵ ساعت و ۳۷ دقیقه در فضا راهپیماییمیکند. در آن زمان، این یک رکورد جهانیمحسوب میشد. در دسامبر سال ۱۹۶۸، آلدرین به عنوان کمک خلبان سفینه فرماندهیآپولو ۸ که اولین پرواز آزمایشیخود را به ماه انجام میداد، انتخاب میشود.

در شانزدهم ژوئیه سال ۱۹۶۹ این سال، ادوین آلدرین، نیل آرمسترانگ  و مایکل کالینز سفر تاریخیخود را به ماه بر رویآپولو ۱۱ آغاز میکنند. چهار روز بعد آلدرین و آرمسترانگ، کالینز را در حال گردش بدور ماه ترک کرده و خاک نشین «ایگل» را در میان دریای«ترنکوئیلیتی» فرود میآرودند. آرمسترانگ اولین نفریاست که قدم بر ماه میگذارد و ۱۹ دقیقه بعد نیز آلدرین به او ملحق میشود.

در ژوئیه سال۱۹۷۱، آلدرین از سازمان ناسا بازنشت میشود. بعد از بازنشستگی، فرماندهیدانشکده خلبانیتحقیقات هوافضا در پایگاه نیرویهوایی«ادواردز» در ایالات کالیفرنیا را به عهده میگیرد و در یکم مارس سال بعد از نیرویهواییکناره گیریمیکند و به عنوان مشاور در شرکت «کامپریهنسیوکیر» در «نیوپورت بیچ»  در ایالات کالیفرنیا مشغول به کار میشود. دردهه ۱۹۸۰ آلدرین به عنوان استاد فضانوردیدر دانشگاه داکوتایشمالیرسید.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
آموزش ICDLآموزش برنامه‌‌نویسیآموزش ریاضی عمومی ۱
آموزش اکسل Excelآموزش طراحی سایتآموزش ریاضی عمومی ۲
آموزش آفیس Officeآموزش ساخت بازی موبایلآموزش مهارت های تند خوانی
آموزش تایپ ده انگشتیآموزش برنامه‌‌نویسی اندرویدآموزش نرم افزارهای Adobe
آموزش مهارت برای بازار کارآموزش برنامه‌‌نویسی پروژه محورآموزش ارائه و طراحی اسلاید
آموزش زبان های خارجیآموزش راه‌اندازی و مدیریت سایتآموزش آمار و احتمال مهندسی
آموزش طراحی 3D و متحرک سازیآموزش طراحی و گرافیک کامپیوتریآموزش ساخت انیمیشن و تدوین فیلم
● استخدام در فرادرس ● آموزش های رایگان ● تبلیغات کلیکی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یازده =

بستن