مجموعه سایت های ما
جایی برای یادگیری بیشتر

دانشجوی قلابی دانشگاه‌های دولتی، دزد از آب درآمد

0

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ساعت ۲۱ روز هجدهم دی ماه ، مأموران کلانتری ۱۱۹ مهرآباد در حین گشت زنی در محدوده پارک هاشمی ، به فردی که با مشاهده مأموران قصد ترک پارک را داشت مظنون و در بازرسی از وی چندین کارت دانشجویی متعلق به دانشگاه های تهران و شهید بهشتی ، چند دستگاه گوشی تلفن همراه و یک دوربین عکاسی دیجیتال حرفه ای را کشف و ضبط کردند.

این شخص که خود را ایمان معرفی کرده بود ، در اظهارات اولیه مدعی شد که مدارک دانشجویی را پیدا کرده و گوشی‌های تلفن همراه و دوربین عکاسی نیز متعلق به خود وی است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “مظنونیت به سرقت” و به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و در شرایطی که متهم در زمان دستگیری خود را به‌نام ایمان حق پرست معرفی کرده بود ، کارآگاهان موفق به شناسایی هویت واقعی وی به نام “منوچهر . ج” ( ۲۸ ساله ) با هشت فقره سابقه دستگیری و محکومیت به زندان شدند ؛ بررسی سوابق “منوچهر . ج” نشان داد که اولین سابقه دستگیری وی به سال ۸۳ باز می گردد و طی این مدت بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت ، مشارکت در آدم ربایی و سرقت داخل خودرو دستگیر شده و آخرین بار نیز ۱۷ آذر سال گذشته به اتهام سرقت داخل خودرو دستگیر و روانه زندان شده است .

با توجه به شناسایی هویت واقعی متهم و همچنین شناسایی تعدادی از صاحبان مدارک شناسایی دانشجویی ، منوچهر به ناچار به سرقت اموال دانشجویان دانشگاه های تهران و دانشگاه شهید بهشتی اعتراف کرد ؛ منوچهر در خصوص شیوه و شگرد سرقت های خود به کارآگاهان گفت : در زمان تردد دانشجویان برای رفتن به دانشگاه و تحت عنوان دانشجو وارد دانشگاه شده و به کتابخانه دانشکده ها می رفتم و به ظاهر مشغول مطالعه کتاب می شدم ؛ با شناسایی افرادی که کیف پول و یا گوشی تلفن همراه را بر روی میز قرار داده بودند ، آنها را تحت نظر قرار می دادم تا زمانیکه آنها برای لحظاتی از پشت میز خود بلند شده و محل را ترک کنند ؛ در همان زمان کوتاه ، گوشی های تلفن همراه ، مدارک دانشجویی ، کیف پول و محتویات داخل لباس های قرار گرفته بر روی صندلی ها را سرقت و به سرعت از کتابخانه خارج می شدم.

با توجه به شیوه و شگرد استفاده شده در انجام سرقت ها و همچنین بررسی مدارک شناسایی بدست آمده از متهم ، کارآگاهان موفق به شناسایی تعدادی از دانشجویان دانشکده های دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی شدند که اموال و مدارک آنها به همین شیوه سرقت شده بود .

یکی از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی پس از حضور در پایگاه پنجم پلیس آگاهی ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : در تاریخ هفتم دی ماه امسال در حالیکه در داخل کتابخانه دانشگاه مشغول به مطالعه بودم ، گوشی تلفن همراه خود را نیز برای شارژ باطری به برق زده بودم ؛ برای چند دقیقه از کتابخانه خارج و مجددا به محل وسایل خود مراجعه کرده و متوجه شدم گوشی تلفن همراهم در کنار سایر وسایل بنده قرار ندارد ؛ بلافاصله با گوشی تلفن همراه متعلق به یکی از دوستانم به گوشی تلفن همراه خود زنگ زدم اما پس از چند بار زنگ خوردن ، گوشی خاموش شد.

یکی از دانشجویان دانشگاه هنر دانشگاه تهران که دوربین عکاسی و مدارک شناسایی وی نیز در همان تاریخ دستگیری متهم کشف شده بود پس از حضور در پایگاه پنجم پلیس آگاهی و شناسایی اموال خود ، در خصوص نحوه سرقت دوربین عکاسی خود به ارزش تقریبی پنج میلیون تومان ، به کارآگاهان گفت : “در روز ۱۸ دی ماه امسال، به همراه سایر دانشجویان در داخل کارگاه هنر مشغول به‌کار شده و دوربین عکاسی خود را بر روی میز قرار داده بودم اما در یک لحظه متوجه نشدم که چه کسی اقدام به برداشتن دوربین کرده است . ابتدا تصور کردم که دوستانم قصد شوخی کردن با مرا دارند اما پس از آنکه آنها از موضوع برداشتن دوربین اظهار بی اطلاعی کردند ، اطمینان پیدا کردم که دوربین عکاسی بنده سرقت شده است.

به گزارش ایسنا، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی ، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف متهم به ده‌ها فقره سرقت از دانشجویان دانشگاه تهران و شهید بهشتی و شناسایی تعدادی از دانشجویان به عنوان شکات پرونده ، از سایر شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته اند دعوت می شود تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند .

 

اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات