مجموعه سایت های ما
جایی برای یادگیری بیشتر

حمایت دانشگاه پیام نور از دانشجویان مخترع و مبتکر

0

مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور استان اصفهان گفت: دانشجویانی که در بخش اختراعات برگزیده شوند از حمایت‌های دانشگاه برخوردار و از سه ترم تخفیف شهریه سود خواهند برد.

سید مجتبی فیاضی با اشاره به توانمندی‌های دانشگاه پیام نور، اظهار کرد: دانشگاه پیام نور در بخش‌های گوناگون ازجمله آموزشی و پژوهشی بسیار توانمند عمل کرده و می‌توادان گفت قبولی دانشجویان پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های دولتی بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه حمایت از مخترعان و مبتکران یکی از دستورالعمل‌های دانشگاه است، افزود: دانشجویانی که در بخش اختراعات بتوانند برگزیده شوند از حمایت‌های دانشگاه برخوردار و از سه ترم تخفیف شهریه هم سود خواهند برد.

مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور استان اصفهان با اشاره به اینکه انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌های پیام نور به ویژه در رشته‌های فنی گاهی با کمبود امکانات مواجه هستند، افزود: دانشجویانی که امکانات کافی در سطح استان اصفهان ندارند از امکانات دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه مهاجر استفاده می‌کنند.

فیاضی با بیان اینکه انجمن‌های علمی آثار خود را هر ساله در قالب جشنواره‌هایی همچون جشنواره حرکت ارایه می‌کنند، اظهار کرد: امسال ششمین جشنواره استانی حرکت ویژه انجمن‌های علمی دانشجویی استان را برگزار کردیم که یکی از آیتم‌های آن بخش حامیان بود.

وی خاطرنشان کرد: بخش خصوصی که با انجمن‌های علمی چه در حوزه پژوهشی و چه در حوزه آموزشی همکاری می‌کنند و ن نهادها و سازمان‌هایی که بیرون از دانشگاه‌ها هستند، ازجمله استانداری و دانشگاه‌های دیگر می‌توانند از حامیان انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌های پیام نور باشند و آیین نامه‌ای به همین منظور پیش بینی شده است.

مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور استان اصفهان ادامه داد: جشنواره حرکت ابتدا در سطح استان برگزار می‌شود و افراد برگزیده به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند.

فیاضی ادامه داد: انجمن‌ها در زمینه‌های مختلف می‌توانند فعالیت کنند و آثار خود را جمع آوری و مستندسازی کنند و در قالب فرم‌هایی که در برنامه کشوری حرکت هست ارایه کنند.

وی با بیان اینکه آثار انجمن‌های علمی دانشجویی در استان اصفهان ۱۶۰ اثر بوده است، افزود: این آثار طی یک هفته داوری و برگزیدگان انتخاب شدند.

مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور استان اصفهان با اشاره به اینکه در این جشنواره از افراد برگزیده و شایسته تقدیر و قدردانی به عمل آمد، تصریح کرد: تنها افراد برگزیده این انجمن‌ها به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند.

فیاضی با بیان اینکه انجمن‌های علمی محلی برای ارایه توانایی‌ها و استعدادهای دانشجویی است، افزود: آثاری که در زمینه‌های ابتکار، اختراع، تألیف و ترجمه باشد، در سطح ملی مورد حمایت قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه جشنواره استانی حرکت برای ششمین سال در استان اصفهان برگزار ‌شد و دانشگاه پیام نور استان اصفهان از معدود دانشگاه‌هایی است که همه ساله این جشنواره را برگزار می‌کند، افزود: استان اصفهان در دوره چهارم، پنجم و ششم جشنواره ملی حرکت دانشجویان توانسته است، مقام کسب کند و افتخار آفرین باشد.

مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور استان اصفهان با بیان اینکه در سال گذشته که جشنواره ملی حرکت در بخش غرفه به میزبانی شیراز برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه پیام نور اصفهان در شیراز مورد تقدیر قرار گرفت و امسال نیز جشنواره ملی حرکت به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد.

فیاضی با بیان اینکه یکی از محورهای مورد توجه در جشنواره حرکت کارآفرینی است، خاطرنشان کرد: جشنواره حرکت بستر مناسبی برای آینده شغلی دانشجویان است و دانشجویانی که در جشنواره‌های حرکت فعالیت می‌کنند، بعد از فارغ‌التحصیل شدن بهتر می‌توانند وارد بازار کار شوند.

وی اضافه کرد: دانشگاه‌ها با دانشجویان برگزیده در جشنواره حرکت به عنوان بخش خصوص همکاری می‌کند و هزینه‌ای را به آن‌ها اختصاص می‌دهند.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات