مجموعه سایت های ما
جایی برای یادگیری بیشتر

برگزاری آموزش‌ های کاربردی در تمام واحدهای دانشگاه آزاد

0

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ بخشنامه‌ای از واحدهای این دانشگاه خواست تا با استفاده از امکانات و ظرفیت‌های خود در راستای توانمندسازی و آموزش‌های کاربردی اقدام کنند.

دکتر فریدون رهنمای رودپشتی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ابلاغ بخشنامه‌ای درباره استفاده از امکانات و ظرفیت‌های واحدهای دانشگاه در راستای توانمندسازی و آموزش‌های کاربردی گفت: کلیه واحدهای دانشگاهی موظفند با توجه به سیاست‌های کلی دانشگاه آزاد اسلامی و نوع آموزش‌هایی که دفتر توانمندسازی و آموزش‌های کاربردی از طریق سایت ehr.barname.iau ابلاغ کرده اقدام کنند.

دکتر رهنمای رودپشتی درباره هدف اجرای این طرح در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تامین بخشی از درآمدهای دانشگاه آزاد اسلامی غیر از شهریه یکی از اهداف دانشگاه است بنابراین یکی از مولفه های برنامه دانشگاه برقراری دوره های آموزش کاربردی کوتاه مدت است که با استفاده از ظرفیت ها و امکانات واحدها این مهم می تواند میسر شود از سوی دیگر برگزاری این دوره ها می تواند کمک شایانی به ارتقا سطح علمی و کیفی کلیه ارگان های دولتی و غیر دولتی داشته باشد.

وی تاکید کرد: شرکت در این دوره ها به هیچ عنوان منجر به صدور مدرک تحصیلی نشده و فقط گواهی صدور شرکت در جلسه به شرکت کنندگان در این دوره ها داده می شود.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی افزود: از آنجایی که دانش در حال تغییر است آموزش های کاربردی کمک بسیاری به نوآمد شدن دانش های دانش آموختگان دانشگاه ها می کند.

وی ادامه داد: دوره های آموزش کاربردی کوتاه مدت همچنین می تواند برای توسعه شرکت های دانش بنیان مفید باشد تا از این طریق آنها بتوانند راحت تر در مسیر تجاری سازی علم گام بردارند.

دکتر رهنمای رودپشتی برگزاری این دوره‌ها را برای مخاطبان دارای صرفه اقتصادی دانست و گفت: این دوره‌ها به گونه ای طراحی شده تا مخاطبان در مدت زمان کوتاهی به آموزش مورد نیاز برای ارتقای دانش خود دست یابند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی در پایان ابراز امیدواری کرد: برگزاری دوره‌های آموزش کوتاه مدت از سوی دانشگاه آزاد اسلامی بتواند گام موثری در راستای تجاری سازی علم بوده و مورد استقبال صنعت و جامعه واقع شود.

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظر
بازخورد های درون متن
مشاهده همه نظرات