آموزش دروس مهندسی برق آموزش دروس مهندسی عمران آموزش دروس مهندسی کامپیوتر
آموزش دروس مهندسی معماری آموزش دروس مهندسی شیمی آموزش دروس مهندسی صنایع
آموزش دروس مهندسی مکانیک آموزش دروس مهندسی مخابرات آموزش دروس مهندسی قدرت
آموزش دروس مهندسی کنترل آموزش دروس مهندسی مواد آموزش دروس مهندسی پزشکی
آموزش دروس مهندسی کشاورزی آموزش دروس رشته فیزیک آموزش دروس رشته مدیریت
آموزش دروس رشته حسابداری آموزش دروس زیست شناسی آموزش دروس علوم اقتصادی
آموزش ریاضیات دانشگاهی ● آموزش های رایگان آموزش دروس مشترک دانشگاهی
اخبار نظام وظیفه

شرط خدمت سربازی از گواهینامه برداشته شد

معاون حقوقی و پارلمانی راهنمایی و رانندگی ناجا بابیان اینکه شرط خدمت سربازی از گواهینامه برداشته شد، گفت: رفتارهای پرخطر رانندگان باید اصلاح و فرهنگ سازی در این زمینه صورت گیرد.

سرهنگ محمد ترحمی غروب چهارشنبه در کنفرانس خبری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی سالن جلسات دانشگاه صنعتی شاهرود بابیان اینکه ماده ۵۸ نظام‌وظیفه، نیروی انسانی را موظف کرد تا نسبت به شناسایی سربازان غایب و تحویل آن‌ها به مراجع قضایی برای خدمت اقدام کنند، ابراز داشت: در سال ۹۵ قانون بیمه شخص ثالث توسط مجلس تصویب شد که در ماده ۵۴ این قانون برای اخذ گواهینامه بررسی شرایط مشمولیت لازم نیست که بند الف ماده ۱۰ قانون نظام‌وظیفه را نسخ ضمنی کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه تصادفات افراد فاقد گواهینامه تنها زندان‌ها را پر می‌کند و برای حل این مشکل خدمت سربازی از شرایط اخذ گواهینامه برداشته و روز گذشته در دیدار رئیس مجلس و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ماده ۵۴ قانون بیمه مصوب شد تا قانون با هماهنگی ستاد کل اجرایی شود.

 

شورای عالی ایمنی حمل‌ونقل توسط رئیس‌جمهور محقق شود

معاون حقوقی و پارلمانی راهنمایی و رانندگی ناجا در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر اینکه تصادفات در شش‌ماهه نخست سال جاری را چطور ارزیابی می‌کنید، ابراز داشت: خوشبختانه در شش‌ماهه نخست سال جاری با کاهش تصادفات به نسبت مدت مشابه سال قبل مواجه بودیم و می‌کوشیم تا با اجرای اقدامات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آمار تصادفات حوادث رانندگی را به حداقل برسانیم.

ترحمی با انتقاد از اینکه شورای عالی ایمنی متاسفانه در کشور وجود ندارد، تصریح کرد: سال گذشته لایحه شورای عالی ایمنی حمل‌ونقل به ریاست رئیس‌جمهور فرستاده و در کمیسیون عمرانی مطرح شد اما بنا به دلایلی به مرحله اجرا درنیامد که امروز ضروری‌ترین نیاز کشور یعنی شورای عالی ایمنی حمل‌ونقل به ریاست رئیس‌جمهور باید محقق شود.

پیشنهاد می کنیم :  مشمولان سرباز معلم به تاریخ اول تیرماه فراخوانده شدند

وی بابیان اینکه شهرداری در شهرهای بالای یک‌میلیون نفر جمعیت باید امکانات پلیس را تأمین کنند، افزود: در برنامه ششم توسعه در ماده ۳۸ در خصوص کاهش تصادفات آمده که نیروی انتظامی و دستگاه‌های متولی باید زمینه ایجاد فرهنگ را فراهم و تمام معابر کشور به دوربین هوشمند مجهز شوند.

وزارت بهداشت بر تائید سلامت افراد برای اخذ گواهینامه سخت‌گیرانه‌تر برخورد کند

مدرس تصادفات کشور همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر میزان تغییرات اعمال شد در صدور گواهینامه‌های جدید، ابراز داشت: از ابتدای مردادماه سال جاری شرایط سخت‌گیرانه‌تری برای صدور گواهینامه رانندگی اعمال شد و افرادی که گواهینامه پایه سه دارند حتماً باید تا سه ماه یک نفر دارای گواهینامه کنار این شخص هنگام رانندگی قرار گیرد و تابلوی احتیاط بر روی خودروی این شخص در جلو و عقب نصب شود و در شب محدودیت رانندگی خواهند داشت.

ترحمی بابیان اینکه در بسیاری از کشورها آموزش اجباری نیست اما در ایران از سال ۸۳ اعمال می‌شود، ادامه داد: هدف از آموزش باید افزایش کیفیت باشد لذا در سامانه جامع راننده آموزش‌ها با فنّاوری‌های جدید، تصویرسازی سه‌بعدی و نمایش پویانمایی انجام می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه بسیاری از رانندگان از صلاحیت سلامت به‌طور کامل برخوردار نیستند و پرسش‌نامه را به‌دقت پر نمی‌کنند لذا وزارت بهداشت باید در خصوص تائید گواهینامه سلامت رانندگان مقررات سخت‌گیرانه‌تری را اعمال کند.

۵ درصد جریمه‌های رانندگی به صدا سیما اختصاص می‌یابد

معاون حقوقی و پارلمانی راهنمایی و رانندگی ناجا بابیان اینکه نقشه راهی برای قوانین و مقررات کشور در حوزه ترافیکی تدوین‌شده است، ابراز داشت: با توجه به اینکه عامل انسانی و خودرو بیشترین عامل حوادث رانندگی را به خود اختصاص می‌دهد لذا در شورای عالی استاندار مقرر شد ضریب ایمنی خودرو از ۵۱ به ۸۳ ارتقا پیدا کند.

پیشنهاد می کنیم :  تسهیلات ۳.۵ میلیارد ریالی اشتغال برای مشمولان معاف در سمنان

ترحمی بابیان اینکه قانون رسیدگی به تخلفات رانندگان به وزارت کشور پیشنهادشده است، تصریح کرد: پنج درصد مبلغ جریمه برای تولید برنامه‌های آموزشی توسط صدا و سیما در قانون بودجه سال جاری تصویب شد و برای حمایت از جانبازان و معلولان قانون عصای سفید به اجرا درآمد و پیشنهاد گنجانده شدن صندلی کودک در خودرو نیز به دولت ارائه‌شده است.

وی افزود: ماده ۳۳ لایحه ایمنی خودرو در کمیسیون عمران و کشاورزی روز گذشته موردبررسی قرار گرفت که اگر ایمنی خودروهای تولیدی از استاندارهای لازم پایین‌تر بود مالیات بر آن‌ها تعلق می گیرد و ماده ۱۸ آیین‌نامه هیئت‌وزیران و هوای پاک در صورت نداشتن معاینه فنی به ازای هر نمره منفی به رانندگان یک تا سی درصد حق بیمه پرداختی آن‌ها افزایش خواهد یافت.

۴۶ درصد ضایعات نخاعی کشور ناشی از تصادفات رانندگی

معاون حقوقی و پارلمانی راهنمایی و رانندگی ناجا بابیان اینکه در ایران روزانه ۴۳ نفربر اثر حوادث رانندگی فوت و ۹۱۰ نفر مصدوم می‌شوند، ابراز داشت: ۴۶ درصد از ضایعات نخاعی کشور طبق آمار سازمان بهزیستی ناشی از تصادفات رانندگی است.

ترحمی ادامه داد: سالانه ۱۶ هزار نفر داغدار و ۳۳۰ هزار نفربر اثر حوادث رانندگی مریض داری می‌کنند و طی ۱۰ سال گذشته ۲۱۰ هزار نفر در کشور کشته‌شده‌اند.
وی بابیان اینکه اگر ۱۰ کیلومتر از سرعت ها کاسته شود ۲۲ درصد تصادفات کاهش پیدا می کند، افزود: برای کنترل و ایمن سازی رفتار انسان در ترافیک اقدامتی جدی باید انجام شود که در این راستا برگزاری یادبود قربانیان حوادث ترافیکی در تهران و استفاده از هنرمندان به عنوان سفیر راهبر تلاش شد تا به فرهنگ سازی در این زمینه کمک کنیم که از همان زمان پویش با احتیاط برانیم ایجاد و تا نوروز ۹۷ ادامه خواهد داشت.
رفتارهای پرخطر اصلاح شود

پیشنهاد می کنیم :  بیمه سربازی را چگونه می توان خرید؟

معاون حقوقی و پارلمانی راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه در سال ۲۰۱۷ در ارزای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه تعداد کشته ها به پنج نفر رسیده است، ابراز داشت: در ایران خودروهای زیر ۴۰ میلیون تومان ستاره ایمنی ندارند.

ترحمی همچنین اظهار داشت: سه هزار نقطه و یا مقطع حادثه خیز در کشور شناسایی شده است لذا تا ایمن شدن راه ها و خودروها رفتارهای پر خطر باید اصلاح شود.
وی با تاکید بر اینکه حوادث رانندگی هفت درصد تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص می دهد، تصریح کرد: باید رفتارهای شهروندان را اصلاح و بکوشیم تا ایمنی رعایت شود.

آموزش ICDL آموزش برنامه‌‌نویسی آموزش ریاضی عمومی ۱
آموزش اکسل Excel آموزش طراحی سایت آموزش ریاضی عمومی ۲
آموزش آفیس Office آموزش ساخت بازی موبایل آموزش مهارت های تند خوانی
آموزش تایپ ده انگشتی آموزش برنامه‌‌نویسی اندروید آموزش نرم افزارهای Adobe
آموزش مهارت برای بازار کار آموزش برنامه‌‌نویسی پروژه محور آموزش ارائه و طراحی اسلاید
آموزش زبان های خارجی آموزش راه‌اندازی و مدیریت سایت آموزش آمار و احتمال مهندسی
آموزش طراحی 3D و متحرک سازی آموزش طراحی و گرافیک کامپیوتری آموزش ساخت انیمیشن و تدوین فیلم
● استخدام در فرادرس ● آموزش های رایگان ● تبلیغات کلیکی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

36 + = 44

بستن