دروس مهندسی صنایع دروس رشته مدیریت آموزش رباتیک و الکترونیک
دروس آمار و داده کاوی دروس مهندسی برق آموزش برنامه نویسی
دروس مهندسی عمران دروس مهندسی کنترل آموزش طراحی وبسایت
دروس مهندسی معماری دروس مهندسی قدرت دروس مهندسی نرم افزار
دروس مهندسی مکانیک آموزش مجموعه آفیس آموزش برنامه نویسی اندروید
دروس مهندسی شیمی آموزش طراحی و گرافیک آموزش زبان های خارجی
دروس اقتصادی و مالی آموزش متلب و سیمیولینک آموزش انیمیشن سازی
آموزش های رایگان تبلیغات دیجیتال هوشمند استخدام در فرادرس
اخبار نظام مهندسی

رعایت اصول شهرسازی و مهندسی باید جزو اولویت های شهردار جدید تبریز باشد

علی طوماری  افزود: اصول شهرسازی در شهر رعایت نمی شود , اگر آتش سوزی یا زلزله ای در شهر روی دهد به علت وجود معابر باریک و غیراستاندارد در تبریز امکان ارایه خدمات به این مناطق وجود ندارد.
وی با تاکید بر ضرورت توجه به اصول شهرسازی که جزو مبانی اصلی شهرداری و خدمات مهندسی است، اظهار کرد: در صورت وجود امکانات لازم برای امدادرسانی، به علت نبود دسترسی به این مناطق امکان ارایه خدمات به آسیب دیدگان از نیروهای امدادی سلب می شود.
رئیس سازمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت رعایت پدافند غیرعامل در شهرسازی در استان و تبریز یادآوری کرد: شهردار جدید تبریز باید در حوزه شهرسازی توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشد.
طوماری، نبود درآمد پایدار برای شهرداری را از مهمترین دغدغه های ساخت و ساز در تبریز اعلام کرد و ادامه داد: شهرداری به علت نداشتن درآمد پایدار ناچار به نادیده گرفتن اصول و ضوابط شهرسازی و مهندسی می شود و این مساله بی انضباطی در امور را در پی دارد.
وی گفت: شهردار جدید و مسئولان مربوطه باید فکر اساسی در این زمینه کنند تا از بروز آسیب های جدی برای شهر در آینده جلوگیری شود.
رئیس سازمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی پایین بودن عمر مفید ساختمان ها را از دغدغه های ساخت و ساز در استان اعلام و اظهار کرد: عدم نگهداری از ساختمان ها در دوران بهره برداری از عوامل افت عمر مفید ساختمان هاست.
طوماری افزود: عملیاتی شدن مبحث ۲۲ در مقررات ملی ساختمان برای نگهداری از ساختمان ها در دوران بهره برداری موجب افزایش طول عمر مفید ساختمان ها می شود و باید مسئولان و شهرداری در این زمینه اقدام اساسی کنند.
به گزارش ایرنا، اعضای شورای اسلامی تبریز در نشست علنی هفته گذشته خود ایرج شهین باهر را به عنوان پنجاه و ششمین شهردار جدید این کلان شهر ۱٫۸ میلیون نفری انتخاب کردند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 1 =

بستن