اخبار دانشگاهی

دانشگاه علمی کاربردی دانشجوی خارجی می‌پذیرد

محمودرضا دلاور با اعلام مطلب فوق افزود: جذب دانشجوی غیر ایرانی مقیم خارج در دانشگاه علمی کاربردی مزایا و محاسن متعددی از جمله ترویج فرهنگ و زبان فارسی، ارتقای رتبه و جایگاه دانشگاه در نظام‌های رتبه بندی داخلی و خارجی و تقویت زیرساخت‌­های لازم در دانشگاه دارد.

مشاور رئیس دانشگاه علمی کاربردی در ادامه اظهار کرد: در انتخاب و پیشنهاد رشته‌های آموزشی، مزایای ملی و دانشگاهی توأمان مدنظر و عمل قرار گرفته است. همچنین سه شاخص اصلی اختصاصی بودن رشته آموزشی (رشته آموزشی فقط در این دانشگاه ارائه ­شود)، بازار کار داخلی و خارجی و حجم تقاضا (دانشجویان غیر ایرانی) برای آن‌ها مدنظر و ملاک عمل قرار گرفته است.

وی افزود: حدود ۲۰ رشته در مراکز آموزشی برتر در ۶ کلانشهر کشور شامل تهران، کرج، اصفهان، شیراز، تبریز و مشهد برای جذب دانشجویان غیر ایرانی مقیم خارج در نظر گرفته شده و هماهنگی­‌های اولیه در این زمینه با واحدهای ستادی و اجرایی دانشگاه و نیز با سازمان امور دانشجویان انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی، مدیر کل دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی همچنین با اعلام اینکه در مرحله اول، تمرکز این دانشگاه بر روی دوره‌­های مقطع‌دار (کاردانی و کارشناسی) است، افزود: دانشجویان غیر ایرانی که به زبان فارسی مسلط نیستند، موظف به گذراندن دوره ۶ ­ماهه یادگیری زبان فارسی هستند؛ زیرا زبان رسمی آموزش ما در تمامی دوره‌­ها زبان فارسی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 1 =

بستن