دروس مهندسی صنایع دروس رشته مدیریت آموزش رباتیک و الکترونیک
دروس آمار و داده کاوی دروس مهندسی برق آموزش برنامه نویسی
دروس مهندسی عمران دروس مهندسی کنترل آموزش طراحی وبسایت
دروس مهندسی معماری دروس مهندسی قدرت دروس مهندسی نرم افزار
دروس مهندسی مکانیک آموزش مجموعه آفیس آموزش برنامه نویسی اندروید
دروس مهندسی شیمی آموزش طراحی و گرافیک آموزش زبان های خارجی
دروس اقتصادی و مالی آموزش متلب و سیمیولینک آموزش انیمیشن سازی
آموزش های رایگان تبلیغات دیجیتال هوشمند استخدام در فرادرس
اخبار دانشگاهی

تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه‌های “فنی و حرفه‌ای” و “لایپزیک” امضا شد

تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه لایپزیک آلمان در زمینه بهبود ارتباط صنعت و دانشگاه در محل دانشکده انقلاب اسلامی منعقد شد.

به گزارش ایسنا،، سعید نجفی زنگنه مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه لایپزیک آلمان با بیان اینکه تاکنون چند تفاهم نامه و طرح مشترک میان این دانشگاه با دانشگاه های آلمانی منعقد شده است، افزود: این تفاهم نامه با تمرکز بر تربیت و آموزش مدیران کارآفرین و نوآوری در صنعت خودرو میان دو طرف منعقد شده است.

وی در ادامه افزود: فعالیت و تعاملات بین المللی دانشگاه ها در دولت یازدهم در راستای تحقق سیاست های کلی و  بالا بردن رتبه علمی دانشگاه در بین دانشگاه های سراسر دنیا و رسیدن به استانداردهای جهانی در حوزه آموزش، پژوهش و فن آوری افزایش یافت، دانشگاه فنی و حرفه ای نیز از این قاعده مستنی نبوده و فعالیت های خود را در حوزه بین الملل گسترش می دهد.

مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای به تشابه سیستم فنی و حرفه ای در ایران و آلمان اشاره کرد و گفت: برنامه‌ی منسجم درسی از آغاز تا پایان تحصیل،  تدوین محتوای درسی رشته‌های گوناگون به تناسب نیازهای حرفه‌ای، دوره‌ی تحصیل کوتاه‌تر در مقایسه با دانشگاه های دیگر و تحقیقات با توجه به نیاز در زمینه‌های کاربردی از جمله مزیت های دانشگاه های فنی و حرفه ای است.

در این مراسم همچنین دکتر جاسب نیکفر مدیرکل امور بین الملل دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای طی سخنانی درباره تبادل استاد و دانشجو میان دو دانشگاه گفت: در مرحله نخست موضوع روی این تفاهم و تمرکز روی صنعت خودرو است، ولی در مراحل بعدی این اتفاق می افتد.

بوستون برگر استاد دانشگاه لایپزیک آلمان و سرتیم مذاکره کننده نیز در این مراسم گفت: هدف ما از همکاری با دانشگاه فنی و حرفه ای انتقال دانش و تجربه و البته ارائه آموزش های لازم برای توسعه فعالیت های علمی دو طرف و نظام نوآوری در ایران است.

وی درباره فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در ایران افزود: در دانشگاه‌ها دانش بسیار زیادی تولید می‌شود، ولی مسئله مهم آن است که روی فعالیت های کارآفرینی در دانشگاه‌ها باید بیشتر تمرکز شود، چون این امر موجب تولید دانش و انتقال آن به صنعت و اقتصاد کشور می شود.

دانشگاه لایپزیگ آلمان universität leipzig یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دنیا و دومین دانشگاه قدیمی کشور آلمان واقع در شهر لایپزیگ است که در سالدر سال ۱۴۰۹ تاسیس شده است. این دانشگاه پرورش ۹ برنده جایزه نوبل و همچنین شخصیت های بزرگی مثل نیچه و گوته را در تاریخ خود دارد و بطور کلی حدود ۲۹۰۰۰ دانشجو دارد که حدود ۳۰۰۰ نفر از آنها دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا هستند.

 

زمین فروشی کابلنوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 15 = 23

بستن