دروس مهندسی صنایع دروس رشته مدیریت آموزش رباتیک و الکترونیک
دروس آمار و داده کاوی دروس مهندسی برق آموزش برنامه نویسی
دروس مهندسی عمران دروس مهندسی کنترل آموزش طراحی وبسایت
دروس مهندسی معماری دروس مهندسی قدرت دروس مهندسی نرم افزار
دروس مهندسی مکانیک آموزش مجموعه آفیس آموزش برنامه نویسی اندروید
دروس مهندسی شیمی آموزش طراحی و گرافیک آموزش زبان های خارجی
دروس اقتصادی و مالی آموزش متلب و سیمیولینک آموزش انیمیشن سازی
آموزش های رایگان تبلیغات دیجیتال هوشمند استخدام در فرادرس
اخبار نظام مهندسی

بازگشت مجریان ذی‌صلاح به ساخت و ساز

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از  ایسنا منطقه فارس، غلامرضا نامورچی شامگاه پنجشنبه اول تیرماه در جمع خبرنگاران گفت: بازگشت مجریان ذیصلاح به عرصه ساخت و ساز نتیجه تلاش، پیگیری و جلسات متعددی است که سازمان نظام مهندسی با دستگاه‌ها و مسئولان مختلف برگزار کرد.
او تاکید دارد که این بازگشت نوید دهنده رعایت مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازها و ارتقاء دهنده کیفیت ساختمان‌ها خواهد بود.
نامورچی با تصریح اینکه فارس استانی زلزله‌خیز محسوب می‌شود، به مسئولیت سازمان‌های مختلف در قبال حفظ جان مردم اشاره و اضافه کرد: اهمال و کوتاهی در این زمینه از سوی هیچ فرد و دستگاهی پذیرفته نیست.
او با تاکید براینکه خدمات مهندسی در ساختمان‌سازی کمتر از ۵ درصد کل هزینه‌ها را شامل می‌شود، گفت: مهندسان مجری در اصل حلقه مفقوده در صنعت ساختمان‌سازی محسوب می‌شوند.
نامورچی گفت: بازگشت مجریان ذیصلاح، کاهش هزینه و زمان و افزایش کیفیت و عمر ساختمان‌ها را به‌دنبال داشته و گامی مهم در راستای استفاده از مصالح استاندارد در ساختمان‌سازی و کنترل استانداردها در زمان طراحی و ساخت محسوب می‌شود.
او با بیان اینکه تخلف یک عده اندک در جامعه مهندسان را نباید به همه فعالان این حرفه تعمیم داد، گفت: با ایجاد فضای رقابتی سالم، مهر بدستان از صحنه خارج خواهند شد.
نامورچی با اشاره به عضویت بالغ بر ۳۲ هزار نفر در سازمان نظام مهندسی، گفت: سالانه بالغ بر ۴ هزار نفر به جمع اعضای سازمان نظام مهندسی اضافه می‌شوند.
او با بیان اینکه با ساخت و سازهای کنونی، تنها ۴۰۰ مترمربع سهمیه سالانه هر مهندس است، گفت: نبود توازن بین عرضه و تقاضا مشکلاتی را ایجاد کرده و باعث شده حدود ۵۰ درصد از مهندسان دارای پروانه منتظر کار باشند.
نامورچی با تاکید براینکه امروز بیش از نیاز موجود، تقاضای پروانه وجود دارد، گفت: در این شرایط باید فضا به سمت رقابتی شدن پیش برود و ارتقاء کیفیت ساخت و ساز و کاهش زمان و هزینه ساخت، ما را دررسیدن به این هدف کمک خواهد کرد.
او با تصریح اینکه تمام کسانیکه اخلاق مهندسی را رعایت نکنند از چرخه فعالیت حذف خواهند شد، گفت: امروز مدیر یک پروژه باید علاوه بر مسائل مهندسی به مسائل اقتصادی، مدیریتی و حقوقی و … اشراف کامل داشته باشد.
رئیس سازمان نظام مهندسی با بیان اینکه چشم‌انداز سال ۹۶، علاوه بر ساماندهی سازندگان ذی‌صلاح، تغییر در رویکرد و پروسه موجود، پر کردن خلا فارغ‌التحصیلی تا ورود به حرفه‌ای با اجرای برنامه‌های آموزشی است، گفت: تفاهم‌نامه‌ای با راه و شهرسازی منعقد شده که براین اساس نظام مهندسی مجری طرح‌های آموزشی برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف مهندسی خواهد شد و در این بخش استان فارس به‌عنوان پایلوت انتخاب شده است.
نامورچی از ارتقاء سطح مدیریت آموزش در چارت سازمانی نظام مهندسی خبر داد که ناشی از توجه جدی به مبحث آموزش خبر داد و گفت: امیدواریم با اجرای طرح‌های آموزشی شاهد ارتقاء سطح دانش فارغ‌التحصیلان دانشگاهی باشیم که ارتقاء کیفیت در فعالیت‌های مهندسی را به دنبال خواهد داشت.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 4 =

بستن