دروس مهندسی صنایع دروس رشته مدیریت آموزش رباتیک و الکترونیک
دروس آمار و داده کاوی دروس مهندسی برق آموزش برنامه نویسی
دروس مهندسی عمران دروس مهندسی کنترل آموزش طراحی وبسایت
دروس مهندسی معماری دروس مهندسی قدرت دروس مهندسی نرم افزار
دروس مهندسی مکانیک آموزش مجموعه آفیس آموزش برنامه نویسی اندروید
دروس مهندسی شیمی آموزش طراحی و گرافیک آموزش زبان های خارجی
دروس اقتصادی و مالی آموزش متلب و سیمیولینک آموزش انیمیشن سازی
آموزش های رایگان تبلیغات دیجیتال هوشمند استخدام در فرادرس
اخبار نظام مهندسی

ایجاد اشتغال مهم‌ترین چالش نظام مهندسی استان قزوین است

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از  خبرگزاری تسنیم از قزوین، عباس وثیق نیا پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیش از ۹۲۰۰ مهندس عضو سازمان نظام مهندسی استان قزوین هستند این در حالی است که این سازمان در قزوین در سال ۱۳۷۶ تنها با ۳۰۰ عضو تأسیس شد.
وی افزود: این سازمان در بدو تأسیس تنها چهار نقشه‌بردار داشت و مهندس ترافیک نیز نداشت در حالی که اکنون ۹۲۰۰ مهندس در هفت رشته در این سازمان عضویت دارند که ایجاد اشتغال برای آنها جزو مهم‌ترین دغدغه‌های این نهاد شده است.
رئیس نظام مهندسی استان قزوین با بیان اینکه ۴۵ درصد از اعضای این سازمان دارای پروانه بوده و صلاحیت دارند تصریح کرد: ۴۳۰۰ نفر از این مهندسان به طور رسمی کار طراحی، نظارت و اجرای ساختمان را به عهده دارند که رکود در صنعت ساخت و ساز این نهاد را با مشکل مواجه کرده است.
وثیق‌نیا با بیان اینکه تعرفه‌های نظارت و اجرا ارتباط مستقیم با بهای تمام شده ساختمان داشته و نرخ آن توسط نهادهای بالادستی تعیین می‌شود خاطرنشان کرد: متأسفانه با رکود در صنعت ساختمان مهندسان مجبور هستند پروژه ها را با ۶۰ درصد مبلغ تعیین شده تقبل کنند.
وی ۲۰ درصد از اعضای نظام مهندسی را متشکل از بانوان اعلام و عنوان کرد: بیش از ۱۸۰۰ مهندس خانم در این نهاد مشغول به کار هستند که ضریب آنها به شدت در حال افزایش است.
رئیس سازمان نظام مهندسی استان قزوین با اشاره به سالروز زلزله رودبار و منجیل بیان کرد: زلزله وحشتناک رودبار و منجیل در سال ۶۹ سبب شد تا تحولی بزرگ در صنعت ساختمان اتفاق بیفتد و مسئولان را به این موضوع مهم واداشت تا با تأسیس نظام مهندسی گامی در راستای مقاوم‌سازی و رعایت اصول ایمنی بردارد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 1 =

بستن